Template

Blog

İmplant Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Diş implantlarında tedavi süreci nasıldır?

Bu operasyon sırasında lokal anestezi uygulandığı için ağrı hissetmezsiniz. İmplant yerleştirildikten sonra titanyum yapının kemikle bütünleşmesi için 2-4 ay arasında beklenmektedir. Eğer çene kemiğine müdahalede bulunulmuşsa bu süre 6 aya çıkabilir.

Diş İmplantları uzun ömürlü müdür?

Kemiğe sağlıklı bir şekilde tutunmuş başarılı bir implant tıpkı doğal dişler gibi uzun yıllar kullanılabilir. İmplantın ömrü temizlik ve bakımla doğru orantılıdır.

Diş İmplantı Bakımı nasıl yapılmalıdır?

Diş implant bakımı için diş ipi, ara yüz fırçası, ve ağız duşu kullanımı tavsiye edilmektedir. Diş ipleri ve ara yüz fırçaları ile kaplamaların aralarını temizlemek bakteri oluşumunu ciddi oranda engelleyecektir. İmplant uygulamasından sonra 6 ayda bir düzenli diş hekimi kontrolleri daha da önem kazanmaktadır. Bu kontrollerde implantta yada protezde bir problem varsa erken dönemde tespit edilerek durumun düzeltilmesi mümkün olabilir

Dental implant kimlere uygulanamaz?

Kontrol altında olmayan önemli bir sistemik hastalığı olan, radyoterapi veya yakın dönemde kemoterapi alan bireylerde yapılması sakıncalıdır. Ancak hastalık kontrol altına alındığı takdirde implant herkese yapılabilir. Muayenede yeterli kemik saptanamazsa ek işlemlerle önce kemik altyapısı oluşturduktan sonra implantlar yerleştirilebilir.

İmplant Markası ne kadar önemli?

Diş implant uygulamalarındaki başarıyı etkileyen en önemli kriterlerlerden bir de uygulanan implantın?markasıdır. Günümüzde, dünyada uygulanan yüzlerce marka implant vardır ve bu markalar arasında ciddi kalite farkları da vardır. Bu nedenle implant diş uygulamasına karar verilmeden önce hangi marka implantın uygulanacağı mutlaka önceden görüşülmelidir. İmplant uygulaması sonrasında alınacak sertifika ile bu bilgiler saklanmalıdır. Yıllar sonra implantınızın üzerine yeniden kaplama yapılması gerektiğinde kaplamanın hazırlanabilmesi ve uygulanabilmesi için bu bilgilere ihtiyaç olacaktır

İmplant Fiyatları

İmplant diş uygulaması sırasında farklı cerrahi tekniklerin kullanılıyor olması, örneğin açık/kapalı sinüs cerrahisi gibi, ücretinin yüksek veya düşük olmasını etkiler. Kullanılacak ek materyaller kemik tozu, greft vs. gibi değişkenler de yine operasyon fiyatını etkilemektedir.