Dijital Gülüş Tasarımı

Dijital Gülüş Tasarımı

Dijital Gülüş Tasarımı

Aynaya her baktığınızda dişlerinizin şeklinden, renginden, kısalığından kaynaklanan görüntü sizi rahatsız ediyorsa gülüş tasarımı istediğiniz değişimin anahtarı olabilir. Gülüş tasarımı ile yalnızca dişleriniz değil, dişetleriniz, dudaklarınız ve yüzünüz bir bütün olarak değerlendirilir. Yüz hatları

Gülüş Tasarımı nasıl yapılır?

Vizedent’te hekiminizin sizden alacağı dijital fotoğraf ve video kayıtlarıyla dişlerinizle ilgili problemler, beğenmediğiniz noktalar ve beklentileriniz somutlaştırılarak tedavi planına geçilir. Bu aşamada beğendiğiniz gülüşlerin fotoğraflarını da yanınızda getirerek tedavi çerçevesinin oluşturulmasına yardımcı olabilirsiniz.

Alınan fotoğraf kayıtları, bilgisayar programında yüz oranları, yumuşak dokular, dişlerin şekilleri ve hastanın beklentileri göz önünde bulundurularak yapılacak restorasyonların simülasyonları hazırlanır. Bu simülasyonlara sadık kalınarak Vizedent laboratuvarlarında teknisyen tarafından hazırlanan gerçek restorasyonun prototipi hastaya uygulanır. Bu şekilde tekrar fotoğraf ve video kaydı alınarak size tedavi sonunda nasıl bir gülümseye kavuşacağınız gösterilerek tasarımın üzerinden tekrar geçilir.

Dijital görüntüleme estetik amaçlı tedavilerde en önemli aşamalarından biridir. Bu nedenle diş hekiminizin bu işlemlere yeterli zaman ayırması, estetik beklentilerle başladığınız tedavilerin sonunda zaman ve para kaybı yaşama riskinizi ortadan kaldırır. En nihayetinde hasta tarafından da kabul gören tasarımın üretim aşamasına geçilerek hasta yeni gülümsemesine kavuşturulur.

Gülüş tasarımı, porselen lamine restorasyonlar, zirkonyum diş, ortodonti tedavisi, pembe estetik, diş beyazlatma, bonding, ve implant diş tedavisine kadar birçok tedavi yöntemini kapsamaktadır. Varılmak istenen noktada hangi bileşenlerin ne kadar katkısı olacağına uzman diş hekiminiz karar vermektedir.

Porselen diş laminaları hangi durumlarda uygulanır?

  • Ön dişlerinde kırık olan kişilere,
  • Dişlerinin ön yüzeyleri çeşitli faktörler (sert fırçalama vb.) nedeniyle aşınmış olan kişilere,
  • Dişlerinin arasında boşluklar olan kişilere,
  • Dişlerinin renginden memnun olmayan kişilere,
  • Ön dişlerinde büyük dolgulara bağlı renk değişikliği olan kişilere,
  • Gülme sırasında üst dişleri hiç gözükmeyecek kadar diş boyutları kısa olan kişilere uygulanabilmektedir.

Porselen lamina dişlerin ömrü ne kadardır?

Porselen laminaları iyi bir ağız bakımıyla yıllarca kendi dişleriniz gibi kullanılabilirsiniz. İnce olmaları kolay kırılır mı sorusunu akla getirmektedir. Fakat düşünülenin aksine porselen laminalar günümüz yapıştırma teknolojileri doğal diş yapısını daha güçlü kılmaktadır. Porselen yüzeylerinin pürüzsüz olması sayesinde de doğal dişlerde oluşan renklenme ve diş taşı oluşumu problemlerini minimuma indirir.